Pivovarská restaurace Moravia

se nachází v srdci brněnské části Medlánky, které jsou obklopeny zelení a klidným prostředím. Do centra města je to přitom kousek (autem cca 10 minut, MHD asi 20 minut).

Hned vedle restaurace se nachází pivovar Moravia. Bylo by proto hříchem ho nenavštívit. Doporučujeme domluvit si komentovanou prohlídku se sládkem a ochutnat pivo přímo z ležáckého sklepa. Pokud máte zájem, zamluvte si prohlídku třeba přímo při rezervaci ubytování v našem penzionu.

V restauraci vám pak načepujeme klasické ležáky, naše pivní speciály a svrchně kvašená piva z brněnského pivovaru Lucky Bastard.

family friendly    dog friendly

Piva na čepu

Již z názvu restaurace je jasné, že pivo je u nás na prvním místě. Jsme pod drobnohledem celé pivovarské chasy sousedního pivovaru Moravia, jsou u nás každý den. Pivo je u nás vždy čerstvé a perfektně ošetřené a načepované. Co vám budeme povídat, naše pivo musíte zažít přímo v restauraci. Interiér doplňují podobizny štamgastů na obrazech Petra Válka, pivovarský salónek je součástí stavby původní sýpky s cihlovými klenbami.

Jošt 10
Světlé výčepní pivo českého typu

Nefiltrované a nepasterované výčepní pivo českého typu. Středně plné sladové tělo, střední až vyšší hořkost, svěží s výbornou pitelností.

Chmel: Taurus, Harmonie
Slad: plzeňský, pražený ječmen
Hořkost: 30 IBU | Alkohol: 4,0% Obj.

Rathaus 11
Světlý ležák s chmelem Chinook

Osvěžující aroma citrusových plodů, společne s velmi dobrou plností chuti vytváří osobitý charakter tohoto skvělého ležáku.

Chmel: Taurus, Saphir, Summit, Chinook
Slad: plzeňský, mnichovský, vídeňský
Hořkost: 32 IBU | Alkohol: 4,6% Obj.

Petrov 12
Světlý ležák českého typu

Střední až méně plné sladové tělo s výraznou chmelovou chuti a intenzivní hořkostí. Moderní interpretace ležáku klasického českého stylu, podpořená výbornou pitelností.

Chmel: Taurus, Saphir
Slad: plzeňský.
Hořkost 48 IBU. | Alkohol 5,0% obj.

Punkevní 11
Světlý ležák

Nefiltrovaný a nepasterovaný ležák se zlatou barvou, střední hořkostí a výbornou pitelností s pikantně hořkou příchutí.

Chmel: Herkules, Saphir
Slad: plzeňský, vídeňský, mnichovský
Hořkost: 25 IBU | Alkohol: 4,8% Obj.

Světlé letní pivo

s lehkým tělem a výbornou pitelností. Střidmě chmeleno na hořkost, výrazně chmeleno na aroma pouze jedním druhem chmelu - českou harmonií, která pivu propůjčuje vyrovnaný charakter hořkosti. Díky nízkému obsahu alkoholu vhodné do horkých letních dnů. Kooperační várka se sládkem Robertem Fraňkem působícím v pivovaru Libertas.

Hořkost: 18 IBU | Alkohol: 2,9 % OBJ.
Na varně Chmeleno harmonií

PALE
AMERICAN PALE ALE

Použitými aromatickými a hořkými chmely dováženými ze Spojených států odkazuje na původ svého pivního stylu american pale ale.

Chmel: Taurus, Cascade, Summit, Sterling
Slad: plzeňský, vídeňský
Hořkost: 32 IBU | Alkohol: 5,2% Obj.

INDIA
AMERICAN IPA

Aroma je výrazně grepové a bylinné kořeněné. Chuť vyšší hořkosti se suchým dozníváním a méně plným tělem díky vysokému prokvašení.

Chmel: Taurus, Cascade, Wilamette, Summit
Slad: plzeňský, mnichovský
Hořkost: 42 IBU | Alkohol: 6,7% Obj.

BLOND
PALE ALE

Dobře pitelná světlá jedenáctka příjemně nachmelená českými chmely na chuť a americkými chmely na aroma.

Chmel: Harmonie, Kazbek, Summit, Cascade
Slad: plzeňský, mnichovský
Hořkost: 29 IBU | Alkohol: 4,7% Obj.

First Hop

Skvěle pitelné světlé pivo s nízkou hořkostí a pořádnou náloží veleúspěšných amerických chmelů Amarillo a Citra. Zastudena chmeleno novou formou kryogenně připravené formy chmele Cryo Hops poskytující maximální aroma bez nepříjemné trávové chuti způsobené velkými dávkami chmele.

Hořkost: 19 IBU | Alkohol: 5,2% Obj.
Použité chmely za studena: Amarillo a Citra
Na varně použit: Herkules, Amarillo a Citra

Klasická česká kuchyně

Nabízí klasickou českou kuchyni, kterou můžete ochutnat v nabídce poledního menu denně od 11 do 15 hodin.
Doporučujeme stálou večerní nabídku, kde najdete především pokrmy vhodné k našemu pivu, najdete zde také naše speciality – taliány s křenem, pokrmy pěčené na našem pivu, pečená vepřová žebra nebo burgery s pečivem, které si pečeme přímo v naší kuchyni.
Specialitou naší pivovarské restaurace je u nás pečený pivovarský chléb, který podáváme k večerní nabídce jídel. Dále doporučujeme také sezónní nabídku, kterou v průběhu celého roku zpestřujeme naše menu.

Menu

Příjemné ubytování

Penzion Pivovarská restaurace Moravia *** najdete kousek od centra Brna v klidné části Medlánky 10 minut autemod centra Brna. Nabízíme 4 dvoulůžkové pokoje a jeden apartmán až pro 4 osoby.

Ubytování

Soukromé akce

Pronajmout si můžete dva stylové salónky.
Pivovarský salónek pro 35 lidí vhodný například pro soukromou oslavu  párty nebo firemní večírek.

Velký salónek v 1. patře s vlastním barem s kapacitou až pro 45 lidí. Ideální pro pořádání firemních akcí, svatebních hostin, rautů nebo konferencí.

Salónky

Rezervace

Rezervujte si stůl nebo salónek na akci vyplněním formuláře nebo na 737 543 400.

Rezervace je platná až po doručení potvrzovacího emailu.